KDYŽ NOVĚ PŘÍCHOZÍ DOSTÁVAJÍ LEPŠÍ PODMÍNKY

KDYŽ NOVĚ PŘÍCHOZÍ DOSTÁVAJÍ LEPŠÍ PODMÍNKY

aneb co to způsobí v emocích

Výpis článků Napsáno 22.2.2017

Konečně se podařilo sehnat obchodníka, který má dobrý životopis. Super úlovek. Tak mu dáme stejné podmínky jako těm stávajícím. Nebo ještě lepší. Nový mobil, nový notebook a možná i nové auto. No a samozřejmě vyšší fix!!! Musíme ho chránit, než si sám vydělá.

Netýká se to jenom obchodníků. V mnoha firmách pozoruji stejný princip u projekt manažerů, vývojářů, techniků…

A JAK SE CÍTÍ DO TÉ DOBY KLÍČOVÉ OSOBY?

Jejich „cítěná pravda“ je taková, že mají pocit, že si jich ve firmě neváží.

V dětství jsem jako nejstarší sourozenec zažíval z mého pohledu nespravedlnost, křivdu a příkoří. Když šlo o práci, byl jsem podle rodičů nejstarší a tak jsem jí samozřejmě dostával nejvíce. „Jseš starší a zkušenější, tak buď i rozumnej a nebrblej, že vše děláš ty. Bratr je mladší (o rok), tak po něm nemůžeme chtít, to co po tobě!!!“. Ale když šlo o televizi a zábavu, byli jsme na stejné úrovni a oba stejně spát. Cítil jsem křivdu. Rodiče mne považovali za staršího, pouze když se jim to hodilo. A můj hněv nebyl samozřejmě směrován jenom vůči rodičům, ale i vůči bratrovi, který v tom byl nevinně.

Pokud nechceme, aby se nám firma konstelačně rozsypala, musíme dávat úctu starším. Nejde o peníze. Potřebují cítit, že nikde nezapadne to, co doposud pro kmen/rodinu/firmu vykonali. Pak budou ochotni i sami pečovat o ty mladší. Ale pokud jejich práci a těžší úkoly, které na ně delegujeme (protože jim můžeme věřit), budeme považovat za samozřejmost a vedle toho budeme okatě rozmazlovat nové sourozence, získáme jejich demotivaci a naštvání vůči mladším.

NEJDE O PENÍZE. POTŘEBUJÍ CÍTIT, ŽE SI VÁŽÍTE TOHO CO VYKONALI A JSOU V KONSTELAČNÍM POLI VNÍMÁNI O TROCHU VÝŠ.

Chcete-li zlepšit podmínky ve stávající firmě, zlepší Vám je maximálně o pár procent. Prostě to neodpovídá řádu a procesům. A je víceméně jedno, jaké máte zásluhy na přežití a rozvoji kmene/firmy. Ale když přestoupíte k novému kmeni, vaše podmínky se většinou změní skokově… TO JE PARADOX DNEŠNÍ DOBY, CO?

 
+420 608 919 260

Kontaktní formulář