LAJKUJ MĚ, POKUD MĚ MILUJEŠ!!!

LAJKUJ MĚ, POKUD MĚ MILUJEŠ!!!

aneb o paralelních světech

Výpis článků Napsáno 12.3.2017

PŘÍHODA ČÍSLO 1: „Vlastní žena mi vynadala, že zanedbávám rodinu, protože nic nedávám na facebook?!?“, sdílel na začátku března jeden můj kamarád a přidal k tomu: (– cítí se překvapeně)

PŘÍHODA ČÍSLO 2:

Zaznamenal jsem jí asi před měsícem:

~ Dala jsem tu naší společnou fotku na facebook…

~ Viděl jsem, je hezká…

~ Tak proč jsi to nelajknul?

~ Vždyť jsi mě tam zmínila a všichni vidí, že jsem tam rád a šťastný…

~ Ty se ke mně nechceš znát! Nechceš, aby si nás lidi spojovali…

~ Ale já jsem rád, že jsi tam tu fotku dala…

~ Tak proč jsi nenapsal komentář?

~ Protože komentáře nepíšu!!! Není to můj styl. Nejsem tvoje kamarádka. Jsem tvůj partner!

~ Ale nechceš se ke mě znát…

~ Vždyť tady sedím vedle tebe, držím tě kolem ramen, přinesl jsem ti kytku, včera jsme byli spolu v sauně, předevčírem v kině, líbám tě na veřejnosti, chytám tě za ruku, tak jak se k tobě kurňa nechci znát!?

~ Tak proč nesdílíš společné fotky, aby to ostatní viděli…

PŘÍHODA ČÍSLO 3:

„Včera jsem byla pokárána v mateřské školce.“, dozvěděl jsem se od jedné ženy na workshopu. „Zavolala si mě paní ředitelka, myslela jsem, že něco provedl syn, ale ona mi řekla, že nesdílím a nelajkuji školní příspěvky na facebooku a jestli bych to tedy mohla dělat. Cítila jsem se provinile, tak jsem slíbila, že už se to nestane…“

MALÝ (SKORO EMPIRICKÝ) VÝZKUM VE FOODCOURTU, NÁSLEDNĚ V RESTAURACI A JEŠTĚ NA AUTOBUSOVÉ ZASTÁVCE:

Kdysi, když jsem studoval, byli v hospodách většinou stoly pro 12 nebo 6 osob. A zásadně se přisedávalo. Pak se zmenšili na stoly pro 4, následně pro 2 osoby a dnes většinou u stolu sedí jedna osoba s udělátkem v ruce. Rozhodl jsem se spočítat, kolik procent lidí, konzumujících svůj oběd je zároveň přes udělátko v paralelním světě. Ve foodcourtu na Chodově jsem napočítal 137 sedících osob. Počítalo se těžce, protože se mi pořád hýbali. A z nich bylo při jídle 54 soustředěných na svůj telefon. Myslím, že kdybych se jich zeptal co zrovna jedí, netuší. Bylo to 39% z konzumujících strávníků. Řekl jsem si, že je to asi tím nákupním centrem a přesunul jsem se do restaurace podávající polední menu. Přítomných bylo 48 osob. Udělátko v ruce jich měla přibližně polovina. Několikrát jsem šel na záchod, abych mohl koutkem oka zjistit, kam se mentálně přesunuli. Většinou to byl facebook… Pokračoval jsem ve svém pseudovýzkumu celý den a situace byla podobná na autobusové zastávce, v kavárně a mnoho lidí bylo připoutáno k mobilu i při chůzi po ulici.

CESTOVÁNÍ DO PARALELNÍCH SVĚTŮ A ODPOVĚDNOST ZA NÁVRAT

Cestování do paralelních světů není nic neobvyklého. Děti to dělají přirozeně. Přírodní národy a jejich šamani to využívají dodnes. Přesunou se do horního nebo spodního světa a tam vykonají to, co je v tomto světě obtížné. Máme tam jiné schopnosti a jiné možnosti. Můžeme být v jiné podobě svého já. Proudí k nám „neracionální“ informace založené na jiných druzích vnímání. Na podobném principu fungují řízené meditace, psychoterapie nebo systemické konstelace. Cestování do paralelních světů není nic neobvyklého, ale vždy k tomu byli zapotřebí šamani (konsteláři, vědmy, guruové, psychoterapeuti…), kteří cestování dali záměr a pohlídali, aby se cestující vrátil celý zpět. Pravidelně mi účastníci mých workshopů říkají, že by „tam“ nejradši zůstali, že se jim ani nechtělo vracet.

POKUD UVÍZNEME NA FACEBOOKU NEJSME CELISTVÍ V TOMTO SVĚTĚ

Je snadné vytvořit si na facebooku paralelní svět, ve kterém se budu cítit dobře. Svými příspěvky tvořím svůj virtuální obraz. Pokud budu dávat „správné“ fotky, budu dostávat spoustu lajků a úžasné komentáře. Když budu pravidelně sdílet hesla jako: „Tvůj nepřítel je největší učitel. Na konci jedné vždy začíná mnoho nových cest. Není včera ani zítra, pouze dnes a tady (asi myšleno na FB)…“ , budu vypadat jako duchovní a hodně pokročilý člověk. A budu slyšet chválu a číst, že jsem sluníčko a časem na tom budu závislý. Mí „přátelé“ na facebooku mě milují a chválí více než osoby v mém reálném životě. Super!!!
Ale pak přijde to, co je v horních příhodách. Lajknutí a komentáře na facebooku vnímám více než projevy lásky v reálném životě. A světy se mi promíchají. A má část tam uvízne, protože je jí tam dobře.

TROCHU MUŽSKÉ NEKOREKTNOSTI NA ZÁVĚR

Takže pánové, pokud vaše partnerka umístí na facebook nádhernou romantickou fotku západu nebo východu slunce s nápisem „PRAVÁ LÁSKA JE BEZ OČEKÁVÁNÍ!!!“, okamžitě všeho zanechte a lajkujte to, sdílejte to a pokud možno okamžitě připište komentář: „ Jsi úžasná a sluníčko, moje kočičko (emotikony: smajlík, pusa, pusa, srdíčko)!“. Potom se vyhnete tomu, co jsem popisoval nahoře. V DNEŠNÍ DOBĚ JE TOTIŽ LAJK NA FB VĚTŠÍM PROJEVEM LÁSKY, NEŽ NATRHANÁ KYTKA.

 
+420 608 919 260

Kontaktní formulář