ÚVAHY Z POUTI NA KONEC SVĚTA 1.

ÚVAHY Z POUTI NA KONEC SVĚTA 1.

Výpis článků Napsáno 28.11.2018

Kapitalismus skončil. Žijeme dobu cecíkovitou.

Tak nám skončil kapitalismus. Nebo si alespoň myslím, že pozoruji jeho rozpad. Dám vám příklady. Mnoho let pracuji se startupy. A zatímco v minulosti chtěli pomoc naučit prodat jejich produkt na trh a nastavit obchodní procesy, dnes většina startupu chce naučit získat větší investici. Mají v kanceláři fotbálek, pijí vanilkové latte, tvoří ve flow a když dojdou peníze, jdou za investorem. Od cecíků maminky se přisáli k cecíku investora. Strategie je jasná. Získat investici, abych si mohl užívat a pracovat na tom, že později získám ještě větší investici. Užitečnost pro trh není podstatná. My tvoříme a investor si užívá pocit, že pomáhá. Většina peněz je stejně virtuální, tak o co jde…

Zemědělci místo pěstování sají cecík dotací. Když je sucho, chtějí kompenzaci. Když moc prší, chtějí kompenzaci. Když nenapadne sníh, chtějí kompenzaci vlekaři. O přisátí mnoha subjektů k různým cecíkům euro fondu nebo státního rozpočtu asi není třeba mluvit. Když se ve firmách ptám některých oddělení, jak vznikají peníze na jejich výplatu, tak často neví. Ten cecík funguje.

Inu jsme opravdu savci a je doba cecíkovitá…

U přírodních kmenů každý dospělý zná svoji užitečnost pro MY, které je vyšší než . Je to základ rituálu přechodu od braní k dospělosti přispívání.

ZNÁŠ JI?

 
+420 608 919 260

Kontaktní formulář