Blog

Zde jsou mé postřehy. Samozřejmě se mnou nemusíte souhlasit. Mým jediným cílem v této části je INSPIROVAT.

 • Každé dvě minuty stejné množství fotek jako ...

  29. 5. 2017

  Narazil jsem na zajímavou statistiku. Každé dvě minuty vznikne stejné množství fotek, jako za celé 20. století. Káva se srdíčkem, drink s mořem, ruka s pivem. A nejsou to jen fotky.

 • Manažerský archetyp FRODO PYTLÍK a RAMBO

  30. 3. 2017

  Vzhledem je každý z nich úplně jiný. Tichý a nejistý půlčík oproti svalnatému veteránovi. Ale pokud se dostanou na manažerskou pozici, způsobují svému týmu podobné problémy…

 • LAJKUJ MĚ, POKUD MĚ MILUJEŠ!!!

  12. 3. 2017

  PŘÍHODA ČÍSLO 1: „Vlastní žena mi vynadala, že zanedbávám rodinu, protože nic nedávám na facebook?!?“, sdílel na začátku března jeden můj kamarád a přidal k tomu: (– cítí se překvapeně)

 • KDYŽ NOVĚ PŘÍCHOZÍ DOSTÁVAJÍ LEPŠÍ PODMÍNKY

  22. 2. 2017

  Konečně se podařilo sehnat obchodníka, který má dobrý životopis. Super úlovek. Tak mu dáme stejné podmínky jako těm stávajícím. Nebo ještě lepší. Nový mobil, nový notebook a možná i nové auto. No a samozřejmě vyšší fix!!! Musíme ho chránit, než si sám vydělá.

 • PROJEKTY – VITEÁLY – POSLANECKÉ KOMISE – VZTAH

  13. 2. 2017

  Po minulém postřehu o „nepohřbených firemních mrtvolách“ jsem dostal mnoho reakcí. Za a) lidé psali, že jsem se trefil do černého, za b) přišly dotazy, co to vlastně dělá s lidmi a za c) co se s tím dá dělat… O tom, co způsobují nikdy ukončené interní projekty, se pokusím se odpovědět ve 3 metaforách…

 • KAŽDÁ FIRMA MÁ SVÉ NEPOHŘBENÉ MRTVOLY

  19. 1. 2017

  Ne, že by se po firemních chodbách nebo mezi stoly oupnspejsů pohybovali nějací Neživí, to opravdu ne. Mám na mysli projekty. Většina firem, které znám, má spoustu Zombie projektů. To se tak vyhlásí projekt, stanoví se jeho cíle, nominuje se projekt tým, přidělí se zdroje… A pak to někde vyšumí. Možná se cestou zjistí, že smysl projektu nebyl až tak užitečný a šlo jen o něčí emancipaci či pocit důležitosti.

 
+420 608 919 260

Kontaktní formulář